هودهای استنلس استیل

محتوای کروم سبب تشکیل یک فیلم یا لایه نازک نامرئی اکسید کروم بر روی سطح هود هواکش استیل می شود، در صورت آسیب به هود ، در مجاورت اکسیژن هوا خود به خود ترمیم خواهد شد.

مقدمه

هودها بر جذابیت و زیبایی آشپزخانه شما می افزایند اما همچنین کارهایی هواکش ها را نیز بالا می برند. هنگام پخت و پز هوای آلوده را به داخل کشیده و هوای تازه در آشپزخانه جایگزین می کنند. بدون داشتن یک هود هواکش، هوای آشپزخانه تان مملو از ذرات آزاردهنده و سوزش آور و بسیار ناسالم خواهد شد. هودهای هواکش از مواد مختلف ساخته می شوند لیکن نوع ورق استیل به کار رفته در آن شاید برای شما و خانواده تان انتخابی کاربردی و موثر به شمار برود. از جنبه مهارت و صنایع دستی، هود هواکش های استنلس استیل یک تأثیر و حس منحصر به فردی را به هر نوع آشپزخانه ای می افزاید.

امتیازات برخورداری از هود استنلس در آشپزخانه شما عبارتند از:

مقاومت در برابر خوردگی و لک برداشتن

هودهای هواکش از جنس استیل در رابطه با مقاومت خوردگی و مقاومت در برابر لکه بر داشتن قابلیت منحصر به فردی دارند. بخشی از ورق استیل از افزودن کروم به آن ایجاد می شود که سبب همین خواص و منحصر به فرد در هودهای آشپزخانه می گردد.

 

هود استیل

 

قابلیت خود ترمیمی

مزیت منحصر به فرد یک هود استیل قابلیت خود ترمیمی آن است. محتوای کروم سبب تشکیل یک فیلم یا لایه نازک نامرئی اکسید کروم بر روی سطح هود هواکش استیل می شود، به طوری که اگر هود آسیب ببیند، در مجاورت اکسیژن هوا خود به خود ترمیم خواهد شد.

مناسب برای محیط های بهداشتی

به سبب داشتن لایه نامریی از اکسید کروم که هودها را محافظت نموده و آن را مقاوم به خوردگی و لکه می سازد، از این رو هود هواکش از جنس ورق استیل برای بیمارستان ها و محیط های بهداشتی دیگر نیز گزینه ای ایده آل به شمار می رود.

استحکام بیشتر و وزن کمتر

یکی از امتیازات مهم و اصلی استفاده از هود هواکش برای آشپزخانه، مزیت چشمگیر نسبت استحکام به وزن آن است که مافوق هودهای فلزی دیگر می باشد. این هودها به نسبت سبک تر از فلزات دیگرند و همین امر سبب می شود گزینه ای ایده آل برای آشپزخانه شما باشند.

فلزی با دوام

هودهای هواکش استیل در برابر لکه برداشتن و زنگ زدگی مقاوم اند و در برخوردهای تصادفی به راحتی خراش بر نمی دارند.

مقاوم در برابر میکروب ها

استنلس استیل در قالب یک هود هواکش غیر متخلخل است، بدین معنا که در برابر میکروب ها و باکتری های به جامانده مقاوم می باشد. این موضوع باعث می گردد هود استیل برای منازلی که در آنها بچه ها و حیوانات نیز زندگی می کنند، گزینه ای مطلوب و بی نظیر محسوب گردد.

با هر دکوری سازگار و هماهنگ می شود

نمای خنثی و بی رنگ هود هواکش از جنس استیل می تواند مکمل هر خانه ای باشد. خواه آشپزخانه ای مملو از کابینت های چوبی بیرنگ و خنثی داشته باشید، خواه یک طرح مدرن و امروزی.

 

هود استیل

 

نگهداری و مراقبت از هود آشپزخانه چگونه است؟

هنگام شستن استیل هرگز از مواد سفید کننده استفاده نکنید. با اینکه ورق استیل به لحاظ چقرمگی اش معروف است، لیکن مواد شیمیایی نامناسب یا دستگاه ها و تجهیزات آب شویی و تمیز کردن می تواند آسیب رساننده به آن باشند. در مورد ورق استیل از به کار بردن تمیز کننده ها و وسایل زبر و خشن یا مواد پاک کننده ی سایشی خودداری نموده و هرگز از مواد سفید کننده استفاده ننمایید. برخی مواد شیمیایی یا اصطلاحاً کمیکال ها نظیر آنهایی که در پاک کننده های مخصوص اجاق و آوِن به کار می روند، می توانند باعث تغییر رنگ در پرداخت و صیقل فلز شوند، در حالیکه اسفنج های زبر و خشن، سیم های ظرفشویی و فرقه های سیمی  می توانند سطح ورق استیل را خراشیده و زخمی نمایند.
 

دوام بالا

هودهای استیل در مقایسه با سایر هود های موجود در بازار ممکن است تفاوت قیمتی داشته باشد که این مستقیما به قیمت ورق استیل مربوط شده و تحت تاثیر این متریال قرار دارد. ولی در بحث دوام هود های استیل بسیار با دوام تر هستند و این مساله میتواند در بلند بر روی هزینه های نگهداری اثر مستقیم بگذارد.


ارسال نظر درباره این موضوع


آخرین مطالب