لوله استیل نسوز 310

لوله نسوز 310 از آلیاژ 310 که در سری 300 از دسته آلیاژهای استنلس استیل ساخته شده است.

لوله نسوز 310 از آلیاژ 310 که در سری 300 از دسته آلیاژهای استنلس استیل ساخته شده است.در استاندارد DIN آلمان با نام 1.4845 نیز معروف است.این لوله از ترکیب عناصر کروم(25%) ، منگنز(2%) ، مس(1%) ، مولیبدن(1%) ، نیکل (20%) ، کربن(25%) و گوگرد (0.03%) تشکیل شده است.

لوله استنلس استیل 310 یا همان لوله نسوز 310 بدلیل حضور درصد بالایی از عناصر نیکل و کروم دارای مقاومت به حرارت عالی هست که این مساله باعث شده این لوله در دسته نسوزها قرار بگیرد.در ذیل خواص مکانیکی استنلس استیل 310 را بررسی می کنیم :

مقاومت کششی: 520 مگاپاسکال

مدول الاستیسیته یا مدول یانگ: 200 گیگاپاسکال

سختی ویکرز : 225 HV

جدول آنالیز ورق استیل 310

در آنالیز آلیاژ 310 استنلس استیل(لوله یا ورق ) نیکل و کروم دارای بیشترین میزان و فسفر و گوگرد دارای کمترین درصد حجمی از عناصر به کار رفته می باشند.

لوله نسوز310 

کاربرد لوله نسوز 310

رایج ترین کاربردهای لوله های نسوز 310 می توان به استفاده در مخازن تحت فشار و دمای بالا مانند خروجی کوره ها و اگزوز موتورهای صنعتی ، ظروف حمل مواد شیمیایی ، قطعات در معرض خوردگی در دمای بالا مانند پاتیل های موجود در حمام نمک و صنایع پتروشیمی پالایشی اشاره کرد. 

خرید لوله 310

برای خرید “لوله استنلس استیل 310“ و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت لوله 310

به علت نوسانات بازار برای اطلاع از قیمت لوله 310 با شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

برای مشاهده سایر محصولات می توانید از صفحه محصولات بازدید بفرمائید.

مقاومت در برابر خوردگی

میزان بالای کروم و نیکل در استیل ۳۱۰ علاوه بر افزایش مقاومت در برابر حرارت و ایجاد خاصیت نسوز برای 310 سبب افزایش مقاومت به خوردگی، بخصوص در محیط های مرطوب نیز شده است. این گرید تا دمای ۴۲۵ درجه سانتی گراد در برابر نیترات ها و در دمای محیط در برابر اسید نیتریک مقاومت به خوردگی خوبی دارد.

مقاومت در برابر حرارت

در صورتی که در مقابل حرارت مستقیم و پیوسته از استیل 310 استفاده کنیم می تواند تا دمای 1150 درجه سانتی گراد در برابر اکسیداسیون و زنگ زدگی از خود مقاومت نشان دهد.ولی اگر این حرارت به طور متناوب بر روی آلیاژ اعمال شود برای اکسیداسیون باید دمای بالاتر 1040 درجه را در نظر گرفت.

این گرید بدلیل مقاومت بسیار خوبی که در برابر نوسانات دمایی و خستگی حرارتی دارد بسیار پر کاربرد برای محیط هایی است که با گاز دی اکسید گوگرد درگیر هستند.این خاصیت از 310 به آن کمک کرده است که در چنین شرایطی از تمام گریدهای استنلس استیل کاربرد بالاتری داشته باشد.

به علت وجود رسوب کاربید کروم در محدوده دمای ۴۲۵-۸۶۰ °C، استفاده مداوم از استیل ۳۱۰ در این دما توصیه نمی شود، اما اغلب در دماهای بالا و پایین این محدوده به خوبی عمل می کند.

به طور کلی از استنلس استیل ۳۱۰ در دمای ۸۰۰ تا ۹۰۰ درجه سانتی گراد استفاده می شود. در دماهای بالاتر استیل ۳۰۴H و یا ۳۲۱ عملکرد بهتری خواهند داشت.

جوشکاری استیل ۳۱۰

ویژگی های خوب استنلس استیل ۳۱۰ قابلیت انجام همه روش های جوشکاری را برای آن فراهم کرده است. الکترود گرید ۳۱۰S به طور کلی برای جوشکاری فیوز توصیه می شود. معمولا برای جوشکاری گرید ۳۱۰ از روش جوش ذوبی و از الکترود ۳۱۰ استفاده می شود.

ویژگی های خوب استنلس استیل ۳۱۰ قابلیت انجام همه روش های جوشکاری را برای آن فراهم کرده است. الکترود گرید ۳۱۰S به طور کلی برای جوشکاری فیوز توصیه می شود. معمولا برای جوشکاری گرید ۳۱۰ از روش جوش ذوبی و از الکترود ۳۱۰ استفاده می شود.

کاربرد

از رایج ترین مصارف لوله ها و ورق های 310 :

قطعات کوره

قطعات مشعل نفت

جعبه کربورایزینگ

  مبدل های حرارتی

سیم مایع جوشکاری و الکترود

لوله های احتراق

پوشش های آنیلینگ (بازپخت)


راهنمای خرید مشتریان

رویه خرید از استیل شیت بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما می توانید به آدرس جیمیل و درخواست ابعاد و تناژ خود را به اطلاع همکاران ما برسانید.


ارسال نظر درباره این موضوع


آخرین مطالب