هواکش صنعتی استنلس استیل

هواکش صنعتی استنلس استیل

استفاده از هواکش های استنلس استیل در کارخانه جات و کارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی امروزه کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. این هواکش ها بدلیل خاصیت مقاومت در برابر خوردگی عالی که استنلس استیل ها دارند و همچنین دوام و طول عمر بالای آن در برابر شرایط جوی و خوردگی ، محبوبیت ویژه ای دارند.

بدیهی است که هواکش های استنلس استیل بدلیل ماهیت ذاتی استنلس استیل ، زیبایی ، پاکیزگی در مقایسه با سایر هواکش های صنعتی و کارگاهی با سرعت رشد بالاتری نیز مواجه باشند.

این هواکش ها در ابعاد مختلفی در بازار موجود هستند ، ازین هواکش ها معمولا برای مصارف خانگی استفاده نمی شود ، قیمت تمام شده بالایی که این هواکش ها دارند دلیل این مساله شده است.

مهم ترین مساله ای که بعضا خریداران را از خرید این مدل هواکش دو دل می کند بحث قیمت آن است ، در حالی که این افراد تنها به قیمت در لحظه خرید توجه می کنند ولی متوجه نیستند که در برابر قیمتی که بابت این هواکش پرداخت کرده اند محصولی در دست دارند که تا سالیان طولانی کار کرد مفید و بسیار مطلوبی خواهد داشت.

هواکش استیل

استنلس استیل بدلیل ماندگاری که در شرایط دمایی و جوی مختلف دارد می تواند تا سالیان سال بدون هیچگونه زنگ زدگی یا تخریبی مورد استفاده قرار گیرد. حال آنکه اگر از نمونه های مشابه ولی با جنس سایر آلیاژ مورد استفاده قرار می گرفت طول عمر نهایی آن به کمتر از نیم عمر استنلس استیل هم ممکن بود رسیده باشد.

بعنوان مثال و برای درک بیشتر موضوع میخواهم توجه شما را به مثال پایین جلب کنم :

شما با مبلغ 2 میلیون تومان هواکش استنلس استیل خریداری کرده اید و بر روی پشت بام کارگاه صنعتی خود نصب و مورد استفاده قرار داده اید. در کارگاه دیگر با قیمت 900 هزار تومان هواکشی با همان ابعاد و اندازه ولی از جنس فولاد کربنی ساده خریداری و نصب کرده اید.

در اینجا شما کمتر از نیمی از مبلغ هواکش استنلس استیل را پرداخته اید.

تا اینجای کار سود شما در این معامله : 1 میلیون و 100 هزار تومان بوده است.(هزینه های جانبی نصب یکسان فرض شده است.)

هواکش صنعتی

بعد از گذشت 2 سال متوجه زنگ زدی و تخریب هایی در هواکش فولادی شده اید این یعنی خرابی سیستم،

اگر با همان هواکش قصد ادامه کار را دارید بدیهی است که راندمان قبل را نخواهد داشت ، پس به فکر تعویض آن هستید. از طرفی هواکش استنلس استیل را بررسی میکنید کاملا بی عیب و بدون هیچ گونه زنگ زدگی و اعوجاج مشغول به فعالیت در سیستم است.

حال شما برای خرید هوا کش فولاد کربنی ساده دیگر اقدام میکنید ولی در این 2 سال با توجه به تورم اقتصادی شما باید حداقل مبلغ 2 میلیون را برای نمونه مشابه 2 سال پیش خریداری کنید. در صورتی که هواکش استنلس استیل همچنان سالم مشغول به فعالیت است.

هزینه پرداختی برای هواکش استنلس استیل :در کل 2 میلیون تومان

هزینه پرداختی برای هواکش فولاد کربنی ساده : در کل مبلغ 2میلیون + 900 هزار تومان = 2 میلیون و 900 هزار تومان + هزینه نصب

در سال های بعد در هر سیکل 2 ساله شما باید هواکش فولاد کربنی ساده را عوض کنید با هزینه های جدید ولی از هواکش استنلس استیل در بلند مدت استفاده میکنید بدون هیچ گونه تخریبی و معیوبی در سیستم

با این کار شما در طی مدت زمان 10 ساله می توانید سیو پول خوبی از همین خرید ها داشته باشید.

تفاوت قیمت هر کدام با طول عمر ها به طور میانگین در 10 سال برای هر یک هواکش 9 میلیون تومان تخمین زده شد ، حال فرض کنید در یک شرکت صنعتی هستید که مانند شکل زیر به تعداد زیادی هواکش برای سیستم کاری خود نیاز دارید.

باز هم انتخاب شما فولاد کربنی ساده خواهد بود ؟؟؟

هواکش صنعتی

اجازه بدهید در ابعاد گسترده و تعداد بالا برایتان تفسیر بهتری بیارم :

اگر شما 100 هواکش خریده باشید در مدت 10 سال با تفاوت هزینه 900 میلیون 110 میلیون (تفاوت قیمت خرید اولیه) = 790 میلیون در مدت 10 سال روبرو خواهید بود.

جدای تمام زحماتی که نصب کردن و حذف نصب هواکش قبلی دارد . هواکش زیبا و با عمر مفید را خریداری کنید و تا چند سال از بابت خرابی و تعویض شرکت خودتون رو بیمه کنید.

برای سفارش هواکش استیل میتونید از طریق جیمیل ما در صفحه تماس با ما پیام ارسال کرده و منتظر تماس کارشناسان فروش ما باشید. از شکیبایی شما سپاس گذاریم.


ارسال نظر درباره این موضوع


آخرین مطالب