نکات مهمی که قبل از خرید برج خنک کننده باید بدانید :


نکات مهمی که قبل از خرید برج خنک کننده باید بدانید :

معمولا دمای هوای مرطوب (Wet Bulb Temperature) در محل نصب برج چند درجه پایین تر از حداقل دمای آب خروجی از تمامی برج های خنک کننده است.

برج های خنک کننده که در اشکال مکعبی هستند به دلیل فرم قرارگیری که دارند حجم بالاتری از پکینگ را به خود اختصاص می دهند و همچنین این برج ها دارای سطوح خنک کنندگی بیشتری در داخل برج هستند ، این برج ها با توجه به عدم نیاز به آب پخش کن های متحرک ، از نظر راندمان ، سرویس دهی و عملکرد بالایی که دارند در اکثر اوقات بر برج های خنک کننده که به شکل مدور در صنعت موجود است برتری دارند و انتخاب نخست می باشند.


شما با خرید از تیم بست استیل شیت می تونید از خدمات ارزنده ی تیم ما که شامل پشتیبانی ها و مشاوره می شود استفاده کنید.تجربه یک خرید خوب را با ما داشته باشید.

مواردی که حین انتخاب و خرید برج های خنک کننده باید به آن توجه کنید :

الف میزان دمای هوای رطوبتی و خشک در محل نصب برج خنک کننده

ب حجم آب ورودی به برج یا همان دبی
ج اختلاف دما بین دمای ورودی و خروجی در برج خنک کننده

برج خنک کننده


با چه معیارهایی اقدام به انتخاب برج های خنک کننده فایبرگلاس کنیم ؟

اولین نکته توجه به این مساله است که برج های خنک کننده در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار دارند، پوشش مناسب با زل کت از جنبس نوپیتل کلیکل جهت عایق سازی برج در برابر اشعه ماورا بنفش نور خورشید الزامی است.
در برج های خنک کننده تماس دایمی با آب و رطوبت را داریم که این مساله بسیار مهم است ، برای جلوگیری از پوسیدگی و یا زنگ زدگی قطعات برج مانند پیچ ها یا واشر ها ، لوله و ... باید از تجهیزات با جنس استنلس استیل ، یا با پوشش های گالوانیزه استفاده شود.
سطوح خنک کننده آب (پکینگ ها) داخل برج خنک کننده می بایست از طرح و جنس مناسب انتخاب گردند. پکینگ برج های خنک کننده دماتجهیز معمولاً از نوع فیلم گام 19 و از جنس P.V.C با روکش مخصوص آنتی باکتریال با گرید دارویی (دارای تاییدیه FDA) و ضخامت 400 میکرون و یا پکینگ اسپلش یا رندوم اسپلش و غیره از جنس P.P می باشد که طبق انتخاب و سفارش خریدار محترم عرضه می گردد.
برای انتخاب پکینگ برج های خنک کننده باید به کاربری و شرایط بهره برداری از دستگاه دقت شود؛ برای مثال پکینگ های طرح فیلم که از جنس P.V.C تولید می شوند به دلیل ایجاد سطح تماس گسترده تری میان آب و هوا دارای راندمان بیشتری نسبت به پکینگ های طرح اسپلش که از جنس P.P تولید می شوند هستند، اما در مقابل پکینگ های طرح اسپلش در برابر رسوب و آب بی کیفیت مقاومت بیشتری دارند و دیرتر دچار گرفتگی و فرسایش می شوند.
المیناتور یا قطره گیر به منظور کاهش میزان دریفت یا پرتاب قطرات آب از بالای برج خنک کننده معمولا از جنس P.V.C یا P.P و در بخش بالای ناظر نصب می گردد. طرح المیناتور در مدل های P.V.C معمولا لانه زنبوری و در مدل های PP از نوع وی-بار (V-bar) می باشد که میزان هدررفت آب را به کمتر از 0.02 آب در گردش برج می رساند.
جهت افزایش طول عمر الکتروموتور و کاهش صدای فن در زمان راه اندازی برج های خنک کننده، از بالانس استاتیک و داینامیک فن برج اطمینان کامل حاصل گردد.
به هنگام سفارش برج های خنک کننده با ظرفیت های بالا بهتر است از سیستم انتقال نیرو مجهز به گیربکس استفاده گردد.
نصب نردبان جهت دسترسی آسان به بخش های مختلف برج از جمله الکتروموتور و غیره و همچنین تعمیر و نگهداری در ظرفیت های بالا الزامی می باشد.
 

برج خنک کننده

در سیستم های تهویه مطبوع، دمای آب ورودی به برج خنک کننده (از کندانسور چیلر تراکمی آبی) حدود 33 تا 35 درجه سلسیوس و دمای آب خروجی از برج خنک کننده به کندانسور چیلرهای تراکمی آبی (آب cooling) باید حدود 28 تا 30 درجه سلسیوس باشد.می توان گفت که اختلاف درجه حرارت آب ورودی و خروجی برج خنک کننده تقریبا 4 تا 6 درجه سلسیوس در سیستم های تهویه مطبوع خواهد بود.

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در خصوص انتخاب خرید و محاسبه نرخ برج خنک کننده مورد نیاز خود می توانید با کارشناسان فروش در تیم بست استیل شیت تماس بگیرید.
در برج های خنک کننده مدار بسته که معمولا جهت برخی عملیات خنک کاری مورد استفاده قرار می گیرند، از آب خنک شده برج جهت کاهش دمای سیال عبوری از کویل نصب شده در داخل برج استفاده می گردد.
برای محاسبات مربوط به هزینه تجهیز مورد نظر ابتدا باید علاوه بر اعلام دبی در گردش مورد نیاز و دمای آب ورودی و خروجی به برج و همچنین تعیین موقعیت جغرافیایی نصب برج خنک کننده ، جنس بدنه و نوع آلیاژ استفاده شده تخمین ها را انجام داد.
در صورت عدم نصب سیستم کنترل هوشمند، لازم است در مسير آب برگشت از برج خنک کن تا کلکتور پمپ های برج خنک کننده يک ترموستات با امکان فرمان قطع و وصل به موتور فن برج خنک کننده برای مواقعي که هوا معتدل تر است مثل ابتدا و انتهای فصل گرما نصب گردد.

تمامی برج های خنک کننده دارای 36 ماه گارانتی ویژه هستند که در کنار آن 10 سال خدمات پس از فروش را نیز برای شما در نظر گرفته ایم.


مشخصات فنی یک نمونه از برج های خنک کننده را در زیر می توانید مشاهده بفرمائید.

Kw X 860 = KCal G.P.M. X 0.2271 = 1M³/hr
K.Cal. = 4 B.T.U Gal. (am.)= 3.785 Lit


ارسال نظر درباره این موضوع


آخرین مطالب