شش نکته درخصوص ساخت ورق استیل سفارشی

ساخت ورق استیل اساساً در سه مرحله اصلی انجام می شود که شامل برش، خمش و جوش است. ابتدا ورق های ضد زنگ برش داده شده و شکل مورد نیاز مشخص می شود. برای برش این مواد و حذف قطعات اضافی ورق که مورد نیاز نیستند از تجهیزات تخصصی استفاده می شود.

مقدمه:

ورق استیل یک ماده متداول در صنایع هتلداری، پزشکی و غذایی است. ورق استیل یک آلیاژ آهنی است و دارای عناصر آلیاژی مهمی نظیر نیکل و کروم است. حضور این عناصر آلیاژی، سطحی مقاوم در برابر خوردگی ایجاد کرده و باعث افزایش سختی آن می شود. فرآیند ساخت ورق استیل سفارشی با هدف استفاده بهینه از ورق استیل و خواص منحصر به فرد آن انجام می گیرد. انجام فرآیندهای ساخت بر روی فولاد، در واقع تبدیل ورق فلزی به یک محصول جدید است که می تواند بیشتر برای مونتاژ ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد. ساخت برای تغییر شکل فلز به هر شکل و اندازه دلخواه کاربر انجام می شود.

فرآیند ساخت به وسیله ورق استیل:

برای ساخت تجهیزات کاربردی با استفاده از ورق استیل، مراحل و نکات مختلفی وجود دارد که در ذیل به ذکر شش نکته اساسی برای تولید آنها پرداخته شده است:

1-    تولید ورق استیل یک فرآیند 3 مرحله ای است:

ساخت ورق استیل اساساً در سه مرحله اصلی انجام می شود که شامل برش، خمش و جوش است. ابتدا ورق های ضد زنگ برش داده شده و شکل مورد نیاز مشخص می شود. برای برش این مواد و حذف قطعات اضافی ورق که مورد نیاز نیستند از تجهیزات تخصصی استفاده می شود. این فرآیند از طریق گیوتینگ، آسیاب، برش پلاسما، برش لیزری یا برش واترجت انجام می شود. سپس فلز از طریق پرس ترمز، خم کننده تیغه مستقیم یا پوشه جعبه به زوایای مورد نیاز خم می گردد. فرآیند ساخت ورق استیل بسیار سخت است و برای دستیابی به نتیجه مطلوب به تجهیزات تخصصی برای خم شدن نیاز دارد. انجام فرآیند جوشکاری ورق استیل احتیاج به سرعت بالایی دارد تا کیفیت ورق کمترین افت را داشته باشد. فرآیند صحیح جوشکاری بسیار مهم است، Tig، MiG یا Oxy از جمله جوش هایی هستند که هنگام ساخت ورق استیل سفارشی استفاده می شوند.

2-    توسط افراد حرفه ای انجام می شود:

هنگامی که کارخانه ای از ورق استیل برای تولیدات خود استفاده می کند، لازم است از مهارت ها و تخصص سازندگان آن مطمئن شود تا بهترین کیفیت ورق استیل را مورد استفاده قرار دهد. به طور کل آنها اهداف و نیازهای پروژه شما را برآورده خواهند کرد. اگر تقاضای خاصی دارید یا جدول زمانی دقیقی دارید، آنها اطمینان حاصل می کنند که تمام نیازهای صنعت شما را برآورده می کنند.

3-    مواد خام به راحتی در دسترس هستند:

وقتی صحبت از ساخت فلز می شود، می توانید از میان مجموعه ای از مواد خام انتخاب کنید. مواد ورق استیل در بسیاری از گریدها وجود دارد. ورق استیل 304 و L316 فقط دو گرید معروف ورق استیل هستند که در بازار وجود دارند. انتخاب صحیح ورق استیل و گرید آن به کارآیی و کاربرد آن بستگی دارد. ویژگی های مواد متنوع هنگام طراحی و ساخت ورق استیل سفارشی مهم است. شرکت های تولید کننده ورق استیل می توانند ورق استیل را در اشکال ورق تخت، لوله جعبه، زاویه، نوار تخت، لوله و میله جامد ارائه دهند.

 

کویل استیل

 

4-    100٪ مواد قابل بازیافت:

تامین کنندگان ورق استیل کم کم به اهمیت و تاثیر ورق استیل پی می برند. این یک ماده 100٪ قابل بازیافت است که می توان از آن استفاده کرد. اگر جدیدترین ماشین آلات و تجهیزات را داشته باشید، کار با فولاد بسیار آسان است.

5-    انواع مختلف فلزات مقطعی:

انواع فلزات مقطعی در اشکال مختلف استاندارد وجود دارد. آنها به طور گسترده در صنعت مهندسی و ساخت و ساز استفاده می شوند. در ذیل به ذکر برخی از مقاطع فلزی اشاره شده است:
-    بخش توخالی مستطیلی R.H.S یا مقطع توخالی مربعی شکل S.H.S
-    مقاطع زاویه یک پروفیل 90 درجه از 20×20 تا 150×150 یا بزرگتر هستند.
-    لوله از ضخامت دیواره 1.6 میلی متر و در اکثر قطرها شروع می شود
-    فلت میله از یک فلز مسطح و با مقطع بلند تشکیل شده است
-    نوار جامد گرد یا مربع

6-    طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهد:

ساخت ورق استیل سفارشی ساخت تجهیزات مختلف مانند سکوها، پالت ها، قیف ها، کابینت ها و سایر تجهیزات تولید سفارشی را امکان پذیر می کند. مهم نیست پروژه شما چقدر بزرگ یا کوچک است، همه چیز با ساخت ورق استیل سفارشی امکان پذیر است و می توانید در زمان کمتری به نتایج دقیق برسید.

گردآورنده: سید رحیم کیاحسینی


ارسال نظر درباره این موضوع


آخرین مطالب