دکوراسیون استنلس استیل

دکوراسیون استنلس استیل

اغلب برای دکوراسیون های داخلی از استیل ، چوب ، مس و مواد دارای جلا و جذابیت استفاده می شوند.معمولا در مبل سازی ها یا دکوراسیون های چوبی از چوب های اقاقیا یا چوب ها دارای لایه براق استفاده می شود.برای بخش فلزی نیز استفاده از استنلس استیل امروزه خیلی رایج و مرسوم شده است. استنلس استیل ها بدلیل سطوح پایانی مختلفی که دارند می توانند در یک محیط با ترکیبی از سطوح مختلف استفاده شوند که زیبایی دو چندانی را به کار می بخشند.لوله های مسی نیز در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرد. این استفاده اغلب در دکوراسیون آشپزخانه کاربرد دارد و به دلیل گران بودن آن نسبت به مواد براق دیگر برای پروژه های کوچک استفاده می شود.

در این بین استنلس استیل می تواند بدلیل خواص ساختاری ویژه ای که دارد در تمام قسمت ها و دکوراسیون و حتی در لوله ها استفاده شود.برای مثال می توان از میز و صندلی استیل در آشپزخانه استفاده کرد و به آشپزخانه زیبایی بخشیدو یا حتی برای در و دیوار ها و لبه های میز می توان از ورق های استیل در ضخامت های مختلف استفاده کرد.

استنلس استیل

استنلس استیل در دکوراسیون منزل و نمای ساختمان و در بسیاری از ادارات و حتی در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد.حفاظ استیل از جمله مواردی است که در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان کاربرد دارد و جنس همه آن ها از استنلس استیل از جنس آهن و کروم است ، حفاظ استیل ضد زنگ است و در برابر حرارت و خش مقاوم است و استنلس استیل های نگیر جذب آهنربا نمی شود.

نمای ساختمان اولین چیزی است که قبل از ورود به ساختمان مورد توجه قرار می گیرد بنابراین زیبایی نمای ساختمان اهمیت بالایی دارد و با استفاده از استنلس استیل می توان زیبایی خاصی به نمای ساختمان بخشید.استفاده از استیل می تواند با انعکاس نور موجب بزرگتر دیده شدن فضا شود  و به راحتی می توان آن را با هر رنگی ترکیب کرد و در هر سبکی می توان از آن استفاده کرد.استنلس استیل در طراحی قفسه و میز و صندلی و ... در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه یکی از گروه  بندی های دکوراسیون، دکور استیل است.همه کمد ها و دیوار ها و درب  و... قابلیت اجرا توسط استیل دارند و هیچ محدودیتی در استفاده از دکور استیل وجود ندارد.امروزه استنلس استیل در دکور داخلی محبوبیت زیادی دارد و دلیل محبوبیت آن مقاوم بودن و قابلیت فرم دهی بالاست.

ترکیبات خاص استنلس استیل از عناصر مختلفی است که در برابر خوردگی مقاوم است و به همین دلیل به آن فولاد ضد زنگ گفته می شودکه ما روزانه از این فولاد های ضد زنگ در وسایل برقی و دستگیره در و چاقو و ... استفاده می کنیم.یکی از مهم ترین آلیاژهای پایه فولادی استنس استیل یا فولاد ضد زنگ است.مهم ترین ویژگی این فولاد شکل پذیری و مقاومت آن در دمای بسیار بالا و دمای بسیار پایین است.

مهم ترین عنصری که در استنلس استیل به کار می رود و این فولاد را در مقابل زنگ زدگی مقاوم می کند کروم است که حداقل میزان کروم موجود در آن 11 درصد است .

 از دیگر عناصر به کار رفته در آن که موجب فرم پذیری استنلس استیل می شود نیکل است.تفاوت  استنلس استیل با فولاد های دیگر دراستفاده از کروم و نیکل در این نوع فولاد است که موجب شده این فولاد در مصارف مختلف مورد استفاده قرار گیرد.یکی از مهم ترین کاربردهای استنلس استیل در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان است که به دلیل زیبایی و قابلیت انعطاف پذیری بالا و مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و دمای بالا و دمای بسیار کم مورد توجه قرار گرفته است.

استنلس استیل


همان گونه که گفتیم استنلس استیل علاوه بر دکوراسیون در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.برای مثال این فولاد در لوازم آشپزخانه و لوله هلی صنعتی و سازه ها و لوازم خانگی و نمای خارجی ساختمان ها و همچنین در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.


ارسال نظر درباره این موضوع


آخرین مطالب